Да направим корица на книга

Да направим корица на книга

Мнениеот zlatka » 09.10.2010, 18:13

Здравейте,

една хубава творческа задача е да се опитаме да направим обложка за книга.

Първо да изберем книгата, ако искате после да обсъдим разни идеи и след това - рисувайте, режете и правете красоти!
zlatka
Експерт по Пчелите

Re: Да направим обложка за книга

Мнениеот Darrel » 10.10.2010, 10:08

Ако книгата, която изберем, не са я чели всички, може да организираме прочитането й в Групата по Четене. На разговора в събота се въртяха имена като Мечо Пух, Властелинът на Пръстените и т.н....
Аватар
Darrel
Пчелен Модератор

Мнениеот Eve » 11.10.2010, 20:58

Трябва ли да рисуваме обложката, или може да я направиме на kомпютъра с програми като Photoshop и GIMP?
Последна промяна Eve на 12.10.2010, 18:58, променена общо 2 пъти
Аватар
Eve
Редовен като Пчела

Мнениеот Darrel » 12.10.2010, 16:10

Ами това май още не сме го уточнили, но може да го направим кой на каквото може и иска. :)
Аватар
Darrel
Пчелен Модератор

Мнениеот zlatka » 14.10.2010, 09:49

Здравейте,

какво ще кажете да се прави обложка на "Хрониките на Нарния" или да речем на първата част: "Племенникът на магьосника"?

Искате ли да обсъждаме идеи преди да започнете?

Примерно - ако аз трябваше да направя обложка на книга, сигурно щях да си избера някой любим/важен момент от книгата и щях да се съсредоточа върху него. Щях да си измисля дали искам корицата да изглежда мрачно и тайнствено или красиво и вълнуващо.
zlatka
Експерт по Пчелите

Мнениеот Darrel » 17.10.2010, 10:06

zlatka написа:Здравейте,

какво ще кажете да се прави обложка на "Хрониките на Нарния" или да речем на първата част: "Племенникът на магьосника"?

Аз съм съгласен, както и след време можем да направим групите по четене и правенето на обложката да са свързани - четем книгата и след някой друг въпрос за да добием по ясна представа и да си изясним неясни моменти, да започнем да правим обложката.

zlatka написа:Примерно - ако аз трябваше да направя обложка на книга, сигурно щях да си избера някой любим/важен момент от книгата и щях да се съсредоточа върху него. Щях да си измисля дали искам корицата да изглежда мрачно и тайнствено или красиво и вълнуващо.

Аз лично първо бих подбрал героите които искам да са на корицата и след това да ги покажа във формата им, облеклото им и т.н. което най-добре подхожда на главното което правят в книгата. Например, ако книгата се разказва за военни действия, героите ще са в броня и в бойна готовност и така нататък.
След това, в зависимост от характера на книгата, решавам какво ще е настроението - тайнствено, вълнуващо, победоносно или каквото и да е било - както zlatka каза по-горе.
Фона бих определил в зависимост от това какво съм решил за по-горните неща. Може да е просто пейзаж на който са нахвърлени героите, а може и да е сложни сгради, укрепления и много други неща.
Аватар
Darrel
Пчелен Модератор

Re: Да направим корица на книга

Мнениеот zlatka » 30.10.2010, 20:08

Ще сменяме ли книгата или ще се опитаме все пак да направим корица за "Племенникът на магьосника"?

Ако оставаме на нея, да почнем да обсъждаме детайлите..

За фон можем да вземем едни хубави зелени равнини и в дълечината - планини.

Трябва да изберем случка, която да представим на преден план. Коя да е тя?
zlatka
Експерт по Пчелите

Мнениеот Darrel » 01.11.2010, 14:14

Аз предпочитам да пробваме с някоя популярна, но по-детска и някак си по-лесна за рисуване на корица книга. Нарния е проект за доста по-добри и опитни художници, а и самия стил на книгите за Нарния ще изискват да е добра и на доста високо ниво корицата, не може да се задоволим с по-проста корица за книгите от поредицата.
Аватар
Darrel
Пчелен Модератор

Мнениеот debora98 » 01.11.2010, 16:57

Да, и аз мисля така. Нарния наистина ще е дори може би трудно дори,сигурно, и за истински художник да се нарисува. Незнам, но аз така мисля. Мечо Пух пък може би ще е много лесно. Може нещо като "Пипи Дългото Чорапче", "Карлсон който живее на покрива" или нещо подобно. :tmi: Незнам, това са само предложения. :)
debora98
Пчелар III Ранг

Мнениеот Darrel » 25.11.2010, 10:49

Нещо този интересен проект позамря.. :)

Дайте да гласуваме за коя книга да правим корица.
Вариантите:

1. Хрониките на Нарния
2. Мечо Пух
3. Пипи Дългото Чорапче
4. Карлосон който живее на покрива
5. Друга

Ако изберете "Друга", моля кажете коя точно искате да е тази "друга" книга. :)
Аватар
Darrel
Пчелен Модератор

Следваща

Назад към Творчество