Из. „Росалине“

Пишете история, разказ или някакъв друг вид писменна творба? Споделете я с нас!

Из. „Росалине“

Мнениеот Galadriel » 25.04.2011, 18:28

Росалине

Малко Описание
Росалине Топива Тайлорова беше момиче на 17 години.Накратко я наричаха Роса или Росали.Тя си имаше малко хамстерче което се казваше Рони.Тя ходеше на училище и имаше 5 приятелки.Живееше в сладка едноетажна, патешкожълта къща в Калифорния близо до Долината на смъртта в град Шошон(на анг.Beatty). Имаше си двор в който имаше люлки, пясъчник, пързалка, басейн и батут. Нейното хоби беше балет всеки вторник и фигурно пързаляне всяка сряда.Семейство то й беше богато но не милионери.Освен това че имаше животно тя си имаше и малка сестричка която се казваше Елизабет Топива Тайлорова на кратко Елиза, Лизи или Лиза, тя беше 14.Баща им се казваше Топи Тайлор Тихо.А майка им се казваше Катерина Тайлор Тихо.Семейството много се обичаше.И най накрая на 5 приятелки имената.Джели, Айно, Дани, Петя и Гери.

1.Карамелка

Една сутрин когато Роса пристигна на училище Джели каза:
-Момичета учителката каза че ще пристига ново момиче в класа, става ли да е последното момиче в наща група?...Плййс!!!!!!
-Зависи дали е свястна.И ако е самотна само тогава, защото ние сме 6 със мен а ако вземем и нея ще бъдем нечетен брой.Каза Роса
-Ако от мен зависеше да избера щях просто да попитам кой е за да, който е да вдигне ръка.Каза Айно.
(момичета които вдигнаха ръка)Джели, Дани и Гери.
-Ами какво щеше да направиш ако ти се падна на равно?Попита Петя.
-Ами щях да хвърля три-пъти монетка.
-Ами добре да хвърляме.каза Гери
-Става.Съгласиха се всички.
-Ако се падне лицево ще е...
-Да.извикаха всички в хор.
-А ако е опъци ще е...
-Не.извикаха отново всички в хор.
(1.ви път:Не
2.ри път:Не
3.ти път:Да)
-Йееееее.Извикаха Айно, Петя и Росали.
-Оуууууууууу.Казаха Джели, Дани и Гери.
-Е, не е толкова лошо...има си и хубава страна, оставаме си четно чис(ло)...Каза Петя.
-Ще бъдем пак, ако дойдат близначета, а и те ще си бъдат пак най-добри приятелки но ще бъдат просто в нашата група..Нали става..Разбирасе ако дойдат близна...Каза Дани.
-Може би....А може би не.Каза Росалине.
-Е, както и да е.Каза Джели защото звънеца беше звъннал.
Когато влязаха в класа си видяха новото момиче Карамелка която седеше самотна на един чин.Тогава Росалине каза:
-Твоето име Карамелка ли е?
-Да.отвърна тя.
-Искаш ли да дойдеш при нас?
-Ами може ако няма да ви преча.
-Не разбирасе, че не.Нали момичета?
-Да.Отвърна цялата групичка.
-Благодаря че сте толкова мили към мен.Каза Карамелка.
-Карамелка...
-Не е нужно да ме наричате Карамелка, наричайте ме Ками.
-Добре Ками.Каза Росали
Тогава останалият клас влезе и учителката по химия.Защото този час беше химия.
-Седнете по местата си деца!Каза г-жа Кайн.
Когато всички деца си седнаха по местата г-жа Кайн каза:
-Добре, днес ще учим за молекулите.Отворете страница 95 и нека да прочетем урока.
Когато урока беше прочетен Кайн каза:
-Сега ще направите от 1-5 задача и за домашна ще имате да прочетете урока и да направите домашните задачи от урока...А сега сте свободни да отивате на почивката(15 мин.).
Когато Росали и приятелките и Ками излязоха навън, духаше малък вятър и росеше.
-Е Ками разкажи нещо за себе си.Каза Айно.
-Е добре...Аз всъщност живея само с мама защото тати почина когато бях още малка.Но съм щастлива че си имам поне мама, баба, дядо и братовчеди и най-важното моят малък брат на 15 години.Когато бях на 9 тогава той беше на 7 ние с мама отидохме в Франция в Париж и ходихме на айфеловата кула и стигнахме на върха й.Когато бях на 10 ходихме до Гърция в Атена и там имаше много хубави неща но не си ги спомням, а когато бях 11 ходихме до Ирландия Рейкявик и там беше хубаво.Когато бях на 12 ходихме до Англия в Лондон и ходихме до Биг Бен и на „Окото на Лондон“ тоест на гигантското виенско колело.Когато бях 13 ходихме в Австралия много бяха сладки кенгурчетата, и коалите също, а на 14 ходихме в мадагаскар в джунглата с един човек който ни водеше,а да и ходихме и в Египет когато бях 15 беше много горещо но пирамидите бяха много красиви.Ииииииии, да и от тогава не сме ходили никъде.Те са най хубавите моменти в живота ми.-Уаааау, на колко много места си ходила!!!Каза Дани.Аз съм ходила само в Мадагаскар.
-Само?каза Ками.
-Апък аз съм ходила...НИКЪДЕ!каза Росалине.
Но момичетата толкова им беше станало забавно че дори не чуха когато звънеца звънна и закъсняха за часа.
Но се сетиха на време да влязат и влязоха в час когато влизаше някъкъв учител който не беше техният.Когато отвориха вратата учителят много се учуди че тяхната групичка е с закъснение, защото те никога не закъсняваха.
(Извинете за грешките....просто много съм зле със Българският) :$ :)

Това е първа глава :)
Последна промяна Galadriel на 14.04.2012, 20:18, променена общо 1 път
Galadriel
Редовен като Пчела

Re: Из. „Росалине“

Мнениеот NallePuh » 19.07.2011, 16:57

супер много е забавна :)
Аватар
NallePuh
Редовен като Пчела

Re: Из. „Росалине“

Мнениеот Galadriel » 14.04.2012, 20:19